Arı ve Arıcılık Malzemeleri

Bal, Bal Nedir, Balın Faydaları ** 2020

Bal, arı denilince ilk olarak aklımıza gelen üründür. Bal, insan sağlığı için oldukça faydalı bir üründür. Sağlık sektöründe de arı ürünü olan bal ile uygulanan karışımlar bulunmaktadır.

Balın Faydaları

Bal arı kolonisinde en çok üretilen bir üründür. Balın saymakla bitmez faydası mevcuttur. Arı üretimine bağlı olarak çeşitlenen ballar değişik hastalıkların tedavisinde de kullanılabilmektedir. Hastalıklar için kullanım sağlarken dikkat edilmesi gerek bir husus vardır. Bu da arı kolonisinin yaşam şekli ve arı üreticilerinin elde ettiği ürünlerin doğal olması titizlikle incelenmelidir.

Bal mide ağrısı, diyabet, kolestrol, enfeksiyona karşı mücadelelerde kullanılabilir. Çoğumuzun bildiği bir faydası da boğaz ağrısında kullanımıdır. Boğaz ağrınız var ise 1 kaşık balın üzerine biraz karabiber dökün ve yiyin göreceksiniz sizi rahatlatıp öksürüğünüzü de kesecektir.

Bal, Bal Nedir, Balın Faydaları ** 2020

Arı Ürünleri

Bildiğimiz ve hep de söylediğimiz gibi arı ürünleri insan sağlığına son derece faydalıdır. Bu neden ile üretimi yapılan çeşitli arı ürünleri temin etmemiz gerekir. Bu üretimden sağlanan arı ürünleri sıralaması yapacak olursak; en başta elbette ki bal, polen, bal mumu, arı sütü, arı zehri, propolis gibi arı ürünleri vardır. Polen arı ürünleri arasında en etkili ve mide için önemli bir tedavi edici özelliğe sahiptir. Bunun ardından propolis de mide için oldukça faydalı arı ürünleri arasında karşımıza çıkar. En çok şaşıracağınız ve faydasına inanamayacağınız arı ürünleri arasında arı zehri yer alır. Arı zehri krem olarak kullanılır. Eklemlerde buluna romatizmalarda, MS hastalığı tedavisinde, belde ve boyunda oluşan fıtıklarda, kan dolaşımını hızlandırıcı etkisi olduğu için olaşım bozukluğu hastalıklarında, kalp damar hastalığında, bölgesel olarak oluşan sinirsel hastalıklarda, apiterapi tedavisinde ve hatta kozmetik alanda da yeri oldukça sağlamdır.

 

 Arıcılık

Sektör olarak arıcılık hobi olarak ve ticaret amaçlı yapılabilir. Arıcılık getirisi çok yüksek olan bir üretim şeklidir. Çok fazla maliyet içermeden kurulan arıcılık sağlık konusunda da kendini öne çıkarmıştır. Ancak bunu fırsat bilip arıcılık alanında da hileler yapılabilmektedir. Bu hileler ne yazık ki göz ile görülür derecede anlaşılamıyor. Özellikle arıcılık alanında en çok bal ürünü üzerinden hile yoluna başvuru yapılabiliyor. Bu alanda hileleri önlemek adına arıcılık ile uğraşan üreticilerin basit birkaç yöntem ile arıcılık alanında yapılan hilelerin anlaşılmasını sağlayabiliyorlar.

 

 Arı Malzemeleri

Düzenli ve dikkatli bir çalışma isteyen arılar için geliştirilmiş bir çok arı malzemeleri bulunur. Arılar için üretim ve bakım kolaylığı sağlayan arı malzemeleri kullanımını da bilmek gerekir. Arıcılık ile uğraşan üreticiler için arı malzemeleri oldukça önemlidir. Üretimi gerçekleştirilen her ürün için kullanılan arı malzemeleri birbirinden farklıdır. Çeşitli kovanlar, arı tutucular, biz ve en önemli arı malzemeleri arasında yer alan arıcılık için geliştirilen üreticinin korunmak için giydiği koruyucu arı kıyafeti önemlidir. Detay olarak çok teferruatı olan arı malzemeleri arasında arılar için kullanılan özel yemlerde yer alır. Balların dinlendirilmesi için kullanılan bir diğer arı malzemeleri arasında bal dinlendirme kazanları da yer almaktadır.

 Arı Malzemesi

Arıcılık sektöründe üretim yapan üreticilerin elbette ki öncelikle arı malzemesi temin etmeleri gerekir. Bu arı malzemesi detaylı olduğu için sadece arı malzemesi satan dükkanlarda ve çeşitli internet sitelerinde de arı malzemesi bulunur. Hangi arı malzemesi ihtiyacımız var ise ona uygun temin gerçekleştirmeliyiz. Sitelerde de detaylı arı malzemesi satan dükkanlar yer almaktadır. Dilediğiniz herhangi bir arı malzemesi teminini uygun siteden gerçekleştirebilirsiniz. Fiyat olarak uygunluk derecesini de baz alarak fiyat karşılaştırılması ile alınabilir.

 

 

 

 

Reklam
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Arıcılık, Arı Ürünleri ve Arı Malzemeleri