Arı ve Arıcılık Malzemeleri

Arıcılık Para Kazandırır Mı ? ** 2020

Arıcılık ta arı dünyada en ilginç özelliklere sahip, en mucizevi, hayvanlarından bir tanesidir. İnsanlar arıcılık yaparak, dünyada sadece tek bir böcekten gıda elde etmiş olurlar. Bu da ayrı bir detaydır. Arıcılık yaparken de çeşitli arı malzemeleri kullanmaktadırlar. Arı malzemesi kullanılarak elde edilen bu ballar arı ürünleri arasında yerini almaktadır. Bazılarımız arı görünce çok korkarız. Oysa son derece faydalı bir canlıdır. Ama arılar tam bir ekmek kapısıdır. Arıcılık yaparak bu ekmek kapısını aralayabilirsiniz. Eskisi kadar popüler değildir ama arı malzemeleri kullanarak hala çok büyük gelirler elde etmek mümkündür. Arı malzemesi ise kolayca ulaşılabilecek malzemelerdir. Çünkü arı ürünleri çok değerlidir.

Arıcılık Para Kazandırır Mı ? ** 2020

Arıcılık Yaparak Para Kazanmak

Arıcılık, herkesin rahatlıkla yapabileceği bir meslek değildir. Öncelikle işin inceliklerini öğrenmek gerekir. Arı ile ilgili bilgileri toplamak ve sonra arıcılık ile ilgili ayrıntılara hâkim olmak önemlidir. Arıcılığın çıraklık, kalfalık ve ustalık olarak gibi farklı aşamaları vardır. Arı malzemesi konusunda bilgi sahibi olunmalıdır. Arı malzemeleri kullanımını bilmeden bu işi yapabilmek çok mümkün olmayacaktır.

 

Arıcılık çıraklıkta hakkında gerekli bilgiye sahip olmanız en temel kurallardan biridir. Arı ürünleri ile ilgili bilgi alabileceğiniz kaynaklar olmalı. Kendinizi geliştirmek adına bu iş için açılmış kurslara katılarak, etrafınızdaki tecrübeli arıcılardan bilgi alarak veya internetten detaylı araştırma yaparak kendiniz geliştirebilirsiniz.

Arıcılık Para Kazandırır Mı ? ** 2020

 Arıcılık Hangi Yörelerde Yapılır?

Arıcılık ülkemizde pek çok yörede yapılmaktadır. Ama kaliteli arı olması önemlidir. Artvin Menteşe Bölgesi, Ordu, Kars, Hakkâri, Muğla, Manisa, İzmir, Balıkesir, Erzurum ve Rize gibi yörelerde babadan oğula geçen bir geleneğin parçasıdır. Ama aynı zamanda halk eğitim kurslarıyla halka eğitim verilmekte ve arı malzemeleri çeşitli arı malzemesi ve arı ürünleri anlatılmaktadır. Ülkemiz iklim koşulları sayesinde pek çok bölgesinde arıcılık yapılabilecek bir coğrafik konumdadır.

 

 Arıcılık ve İklim Koşulları

Arıcılık, yağmurun oranı, güneşin etkisi, bölgede buluna bitki örtüsü ve bu bitki örtüsünün çeşitliliği, rakım bu noktada arı çeşitliliğini etkilemektedir. Arıcılık tüm bu faktörlerden etkilenir. Bölgelere göre değişiklik gösteren bir meslektir. Çünkü her bölgenin iklim koşulları farklıdır. Siirt’te karakovan balı vardır. Güneydoğu Anadolu ise pamuk balına ev sahipliği yapar. Her yörede arıcılık yaparken arı malzemeleri kullanmak gerekmektedir. Arı malzemesi de gereklidir. Her bölgede elde edilen elde edilen arı ürünleri kalitesi de birbirinden farklıdır.

 

Arıcılık, Ege ve Akdeniz bölgesinde çam balı ile karşılaşılır. Trakya ise ayçiçeği balına ev sahipliği yapar. Ülkemizde arı popülasyonu oldukça fazladır denilebilir. Her yörede arı malzemesi kullanmaktadır. Arı malzemeleri ayrı bir maliyeti vardır. Ama kazançlı bir iş olduğu için bu göze alınır. Her bölgeden bal dışında arı ürünleri temin edilmektedir.

 

Arıcılık Mesleği

Arıcılık, bu işi yapmaya başlamadan önce, arı ile ilgili pek çok konuyu detaylı olarak öğrenin. Az sayıda koloni ile başlayın. Çok fazla arı ile baş edemeyebilirsiniz. Arı malzemeleri ile ilgili bilgi sahibi olun. Bu malzemelerin nasıl kullanılacağının öğrenin. Aşamalı giderseniz sermayenizde sorun yaşamazsınız. Bunun için acele etmemeye özen gösterin.

Çünkü arı malzemesi belli bir maliyet tutacaktır. Bu iş temel kazanç kapısı olsa da bazı insanla için ek gelir elde ettikleri bir hobi olarak uygulanabilir. Bu işi yaparken, arı ürünleri detaylarını da öğrenin. Propolis, arı sütü polen gibi çok faydalı ürünleri bulunan arıların, bu ürünlerinin çok sağlıklı olduğu biliniyor. Bu ürünlerin, fiyatları da oldukça yüksektir. Pek çok kişi tarafından da talep görüyor. Onun için bunun da bir kazanç kapısı olduğunu unutmayın.

Reklam
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Arıcılık, Arı Ürünleri ve Arı Malzemeleri